O mnie

O mnie – poznajmy się bliżej

Joanna Wróbel witajcie 🙂 Uwielbiam ludzi, uwielbiam ich słuchać poznawać i z nimi przebywać. Moja praca dostarcza mi wiele radości i potrafię ją przelać na osoby z którymi obcuję. Na spotkaniach ze mną króluje niczym nieskrępowana atmosfera pozwalająca stworzyć nam piękne i naturalne zdjęcia, bo tylko te będą ponadczasowe. Dużą empatią, delikatnością i wyczuciem kadru zdobywam kolejnych klientów, którzy wracają na nasze gwiezdne poddasze. Prywatnie jestem mamą dwóch dziewczynek – Laurki i Marysi, właścicielką pechowego kota i psotnego psa. Uwielbiam szyć dlatego większość strojów do sesji robię sama, co pozwala mi dostosować je do urody modela.

FAQ

Sesje ciążowe

Jako mama potrafię zrozumieć doskonale emocje kryjące się pod delikatnym uśmiechem moich modelek. Czasem obawiamy się o zdrowie naszego maluszka, o to jak damy sobie radę, gdy już będzie na świecie, jak sprawdzimy się jako matki? Przeglądając radosne sesje ciążowe, mało kto może domyślać się jakie uczucia głębią się pod tymi bajkowymi kadrami.

Na pierwszym miejscu stawiam dobro moich przyszłych mam i tak na sesji ciążowej pojawia się chwila, aby zaczerpnąć łyka orzeźwiającej herbaty, albo też usiąść i odpocząć kilka minut. Wszystko po to, aby nie zmęczyć się zbytnio, a moje sesje ciążowe były przyjemnością, a nie męczarnią.

Bo gdy maluszek pojawi się już na świecie spotkamy się ponownie (mam nadzieję), aby wspólnie cieszyć się z jego niespożytej energii i ogromu bezwarunkowej miłości, którą obdarzył rodziców.

Sesje noworodkowe

Sesje noworodkowe najlepiej zarezerwować będąc jeszcze w ciąży, pozwoli nam to manewrować terminem, tak aby mama miała czas na poznanie się z maleństwem oraz czuła się dobrze i swobodnie po porodzie. Najlepiej wykonać ją do dwóch tygodni od pojawienia się maleństwa na świecie. Dzieci przesypiają wtedy większą część dnia, a ich ciała pamiętają ułożenie z brzuszka mamy.

Czy sesja noworodkowa może odbyć się później niż w trakcie pierwszych dwóch tygodni?

Jeśli potrzebowaliście więcej czasu na cieszenie się swoim nowo narodzonym maluszkiem, nie przejmujcie się tym, iż nie będziecie mieli rozkosznych zdjęć. Większość przepięknych kadrów maluszków prezentowanych na mojej stronie to właśnie dzieci, które musiały więcej czasu spędzić w szpitalu lub mamusie w tych cudownych, pierwszych chwilach zapomniały o tej pamiątce.  Jak widać nawet kilkumiesięczne dzieci świetnie współpracują na sesjach 🙂

Ile trwa sesja?

Nie wyznaczamy ściśle określonych ram czasowych, to maluszek jest tutaj najważniejszy i to on dyktuje nam godziny pracy. Bywa tak, że cały materiał mamy już w godzinę, ale przeważnie sesja trwa minimum dwie godziny. Jest czas na przebranie, nakarmienie i uśpienie maluszka. Wszystko bez zbędnych emocji, które niemowlęta świetnie wyczuwają, w końcu były pod naszymi sercami przez dziewięć miesięcy.

Gdzie odbywa się sesja?

Na sesję zapraszamy na nasze gwiezdne poddasze, gdzie zapewniamy tła, ubranka, kocyki i inne akcesoria potrzebne do zdjęć. Lecz jeśli chcecie zaprosić nas do siebie, chętnie zabierzemy wszystkie niezbędne przedmioty i przyjedziemy do was. Kluczem jest to gdzie będziecie czuć się swobodnie. Czasem jest prościej przyjechać do klienta, niż mamie po cesarskim cięciu, czy maluszkowi po ciężkim porodzie jechać kilkadziesiąt kilometrów.

Jak wygląda sesja?

Na początku organizujemy miejsce (u Was) gdzie rozłożymy nasze tła lub w razie potrzeby lampę. Omawiamy wasze oczekiwania, sugestie, czy też stroje jakie przygotowaliście dla maleństwa. W międzyczasie nagrzewamy pomieszczenie, ponieważ maluszki są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury, zawsze mamy ze sobą farelkę, która nam to zadanie ułatwi. W trakcie pracy współpracujemy z rodzicami, jesteśmy otwarci na Wasze propozycje, nie chcemy robić nic z czym czulibyście się niekomfortowo. Tu nie ma miejsca na skrupuły, jeśli czegoś się obawiacie – mówicie śmiało. Tylko w ten sposób wspólnie stworzymy piękne, naturalne kadry. Nigdy nie robimy nic, co mogłoby sprawiać, czy to maluszkowi, czy rodzicom dyskomfort. Jesteśmy elastyczni, bo to my jesteśmy tu dla Was i to WY jesteście najważniejsi.

W trakcie zdjęć zawsze rezerwujemy czas, aby można było w spokoju i przyjemnej atmosferze nakarmić maluszka, przebrać i ponownie uśpić. Nie robimy nic w pośpiechu, dlatego na takie sesje zawsze rezerwujemy w swoim kalendarzu kilka godzin.

Kiedy otrzymamy zdjęcia?

Finalne zdjęcia  wraz z odbitkami otrzymacie do dwóch tygodni od ukończenia zlecenia. Za to pierwsze kadry w formie elektronicznej czasami już tego samego dnia. Tak, my kochamy swoją pracę, a najlepiej pracuje się nad ciepłymi jeszcze zdjęciami.

Sesje ślubne i reportaż z uroczystości

Kiedy trzeba zarezerwować termin?

Im szybciej tym lepiej, ale zazwyczaj pół roku przed uroczystością wystarczy. Pamiętajcie jednak, że gdy ślub odbywa się w sezonie prawdopodobieństwo wolnego terminu znika.

Od jakiej kwoty zaczynają się u Państwa reportaże?

Nasza oferta zaczyna się już od 1600 zł.

Co jeśli ktoś czuje się skrępowany w obecności fotografa?

Nasza fotografia sprzyja tym odważnym i tym, którzy wstydzą się obnażyć swoje emocje przed obiektywem. Świetnie odczytuję ludzkie charaktery i osoby nieśmiałe zaproszę raczej na intymną sesję w lesie, niż w okolice często uczęszczanych atrakcji turystycznych. Aby pozbyć się napięcia i stresu zachęcamy do wcześniejszego kontaktu, czy to telefonicznego, czy na Skype. Poznamy się bliżej, poczujemy do siebie sympatię, a w dniu ślubu nawet nie zauważycie, naszej obecności.

Czy cena fotografii ślubnych i sesji zawiera dojazd?

W promieniu 100 km od Krakowa dojazd na sesję/uroczystość jest wliczony w koszty ogólne.

Czy mogą Państwo robić zdjęcia w Kościele?

Tak, posiadamy legitymacje liturgiczne, dodatkowo jako osoby wierzące wiemy jak zachować się podczas liturgii.

Ile dostaniemy zdjęć ze ślubu?

Nie możemy obiecać Wam konkretnej liczby fotografii, które znajdą się w Waszym albumie. W zależności od opcji, którą wybierzecie może ich być 100–200 (reportaż ślubny) lub około 40 (sesja ślubna i narzeczeńska).

W dniu uroczystości robimy bardzo dużo zdjęć i zawsze oddajemy ich więcej niż było zawarte w umowie. Zazwyczaj jest ich około 600+, udostępnionych w formie galerii zdjęć online.

Czy możemy dokupić surowy materiał?

W naszej ofercie nie ma takiej możliwości, ponieważ cały materiał podlega obróbce graficznej. To jest WASZ dzień i chcemy, abyście otrzymali pełną jego dokumentację. Nie oddajemy jedynie zdjęć rozmazanych, nie przedstawiających żadnej wartości artystycznej.